Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

8. Fibrich (Filip), 19. Langr (Filip, Fibrich), 20. Berčák (Čikl, Marek), 31. SHG Krč (Janků), 38. Čikl (Marek), 50. Marek (Čikl, Berčák), 60. Šíp (Cach) - 32. PPG Pejcha (Pirkl, Markl)

Vyloučení 6:2, využití 0:1, oslabení 1:0

HC Slovan Moravská Třebová:

TJ ORLI Lanškroun: Faltus - F. Kužílek, Pražák, Křivohlávek, Moučka, Zedníček, Bureš - Pejcha, Pirkl, Macháček - Drlík, Vogel, Švub - Marek, Mann, Markl - Novotný, Preisner, Doležal. Trenér R. Kužílek

Komentář

V tomto utkání debutoval v našem týmu další junior Matyáš Novotný. Utkání začalo oboustranně opatrně. Domácí lépe bruslili a díky tomu stupňovali převahu, kterou potvrdili úvodní brankou v 8. minutě. Ve druhé polovině třetiny Orli nejprve hru vyrovnali a pak získali i mírnou převahu. Jenomže hře chybělo nějaké překvapení a důrazné zakončení. Namísto vyrovnání tak přišli v samém závěru další chyby a zmatky v obranném pásmu a během 21 sekund vedl Slovan 3:0.

Po přestávce přišli na led Orli, tak jak je známe. Trenér stáhl sestavu na tři útoky. A najednou byl Orlů plný led. Pro změnu nestíhali domácí. Náš tlak byl veliký. Nejprve projel kluzištěm Kužílek a připravil skvělou šanci Marklovi. Sami před brankářem byli Švub, po něm znovu Markl a sólový nájezd neproměnil ani Vogel. Výborně chytající brankář domácích Marek Peksa byl pro nás nepřekonatelnou překážkou. V polovině utkání jsme měli výhodu přesilové hry. V ní jsme neuhlídali přihrávku za naši obranu a domácí vedli 4:0. Naštěstí ještě v téže přesilovce po velkém závaru dotlačil puk do branky Jakub Pejcha. Další naše šance se nevyužily a přišel trest v podobě páté branky v naší síti.
Ve třetí části se utkání už jen dohrávalo a Moravská Třebová přidala další dvě branky.
Utkání se nám nepovedlo. Domácí vyhráli zaslouženě. Naši hráči odehráli velmi dobře většinu druhé třetiny, kdy jsme domácím divákům ukázali, že hokej hrát umíme. Ve zbylém čase jsme nestíhali a i puky nám odskakovali jinam než jsme potřebovali.