středa 16.03.2022, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Litomyšl

5:6 (1:2, 4:2, 0:2)

Muži zakončili sezónu těsnou prohrou s Litomyšlí

Přes střeleckou převahu prohráli muži poslední utkání sezóny s Litomyšlí těsně 5:6.

Kaplan - F. Kužílek, Pražák, Křivohlávek, Nastoupil, Vyskočil, Macháček, Bureš, Zedníček - Pejcha, Řehák, Šembera - Švub, Pirkl, Dvořák - Janík, Lepša, Markl - Preisner, Doležal, J. Hrdina. Trenér R. Kužílek

HC Litomyšl:

Klička - Ondráček, Fajfrt, Zahradník, Š. Voříšek - Vomočil, Švec, Ostřanský - Dostál, Vaňo, Večeřa - Dvořák, Edl, Pavlák.

20. Dvořák (Švub), 22. Dvořák (Švub, Pirkl), 25. Pejcha (Kužílek), 34. Řehák (Kužílek), 34. Švub (Pirkl, Dvořák) - 8. Dostál (Vaňo), 13. Švec (Vomočil, Ostřanský), 28. Dostál (Vaňo), 30. Švec (Ostřanský, Vomočil), 42. PPG (Večeřa, Dostál), 43. Ostřanský (Švec)

Vyloučení 2:3, využití 0:1, oslabení 0:0

V posledním utkáním sezóny dal trenér Radomír Kužílek příležitost všem hráčům, kteří byli k dispozici a tak Orli hráli na čtyři kompletní pětky. Úvod utkání přinesl oboustranně velmi nepřesný hokej plný chyb. Hosté byli nebezpečnější a po zásluze vedli 0:2. Naši hráči se dostávali do zápasu pomaleji, ale postupně hru vyrovnali. Injekcí byl gól Tomáše Dvořáka sekundu před sirénou. Stejný hráč po přestávce po souhře celého útoku vyrovnal. Ve 25. minutě zařídil Jakub Pejcha pro Orly vedení 3:2. Útočná hra pokračovala a hosté v polovině utkání znovu vedli 3:4. Ve 34. minutě dokázali Orli během 35 sekund znovu otočit skóre na svojí stranu. Nejprve se trefil Jan Řehák a krátce po něm zakončil výbornou hru celého útoku bílých přileb Vojta Švub. Tento útok činil Litomyšli po celé utkání největší starosti rychlým pohybem a skvělými kombinacemi. Rozhodovala třetí třetina. Hned v prvním střídání nejprve sportovně odvolal Michal Šembera faul na svojí osobu a 10 sekund poté šel na trestnou lavici Pejcha. Hosté jeho faul po minutě potrestali vyrovnávací brankou. Po další minutě znovu vedla Litomyšl po gólu zkušeného Milana Ostřanského. Ukázalo se, že to byl gól vítězný, protože Orli již přes řadu dobrých šancí skórovat nedokázali.
Přestože šlo o přátelské utkání, kde se více útočilo, než bránilo, mohli Orli tentokrát Litomyšl porazit. Měli více ze hry a více šancí, ale hosté dokázali naše chyby lépe trestat. Výhrou si Litomyšl zajistila vítězství v turnaji. Orli obsadí v případě výhry Litomyšle v Moravské Třebové v posledním utkání druhé místo.
V tomto čtyřzápasovém turnaji byli našimi nejproduktivnějšími hráči Vojta Švub 4+4, Tomáš Dvořák 3+3, Oliver Pirkl 2+4, Jakub Pejcha 3+1, Tomáš Markl 2+2 a obránce Filip Kužílek 0+4.
Naši hráči děkují fanouškům za podporu v celé sezóně.