středa 25.01.2023, 19:00

TJ ORLI LanškrounHC Jaroměř

2:6 (1:5, 1:1, 0:0)

Jaroměř nás porazila 6:2

V domácí hale se hrála stejná písnička, jako v Jaroměři. Ta po tříminutovém výpadku Orlů vede 2:0 na zápasy.

Nimmerrichter (27:25 Řoutil) - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Nastoupil, Marek, Bureš, Mann - Pejcha, Řehák, Markl - Kačerovský, Vogel, Šembera - Švub, Pirkl, Dvořák - Faltejsek, Janík, Drlík - Gildain. Trenér R. Kužílek.

HC Jaroměř:

Mrázek - Voňka, Bujňák, Vágner, Sýkora, Dvořák, Kotrč - Holub, Kašpar, Kocián - Brožek, Háze, J. Teuber - Rind, Souček, Hájek - Záliš. Trenér Mach.

Branky: 1. Řehák, 35. PPG Nastoupil (Macháček) - 5. Hájek (Bujňák), 14. Kašpar (Kocián, Voňka), 14. Kašpar (Kocián), 16. Rind (Hájek, Bujňák), 17. Kocián (Voňka), 28. Brožek (Vágner).

Vyloučení 10:8, využití 1:0, oslabení 0:0.
Střely 27:31 (13:13, 10:7, 4:11).

Diváci: 170

Do odvety nasadili Orli navíc čtyři juniory, hosté jich měli v sestavě šest. Potvrdilo se, že oba týmy hrají hodně podobný styl - rychlé bruslení a agresívní napadání. Pěkná návštěva tak viděla atraktívní hokej. Navíc Orli šli už ve 23. sekundě do vedení díky důrazu Jana Řeháka. Po nenápadné akci vyrovnal za Jaroměř v 5. minutě junior Hájek. Vzápětí jsme museli čelit dlouhé přesilovce 5 na 3, když k Řehákovi přisedl za protesty Pejcha. Odolali jsme a vytvořili si tlak. V 11. minutě projel Gildain až před brankáře hostů, ale neproměnil. Vzápětí střílel nebezpečně z kruhu Řehák. Ve 13. minutě mohl zakončovat do odkryté branky Vogel. V čase 12:51 putovali na trestnou současně Nastoupil a hostující Souček. Při hře 4 na 4 ujel hned po 9 sekundách po rychlých přihrávkách do nájezdu Kašpar a Jaroměř vedla 1:2. Nebylo to vše. Stejný hráč se po půlminutě dostal do stejné situace a bylo 1:3. V čase 15:27 zakončil rychlou kombinaci v našem obraném pásmu gólem junior Rind a po dalších 33 sekundách se dostal za obranu Orlů do nájezdu Kocián - 1:5. Lanškrounští prožili totální výpadek, kdy během 180 sekund čtyřikrát inkasovali a v podstatě bylo po zápase. Naši hráči se nevzdali a zkusili s tím ve druhé třetině něco udělat. Hned v úvodu měl dobrou šanci Švub a sám ještě dorážel. Měli jsme tlak, ale v čase 27:25 prošla nepovedená střela hostujícího Brožka za záda Nimmerrichtera a bylo to 1:6. Do branky šel Pavel Řoutil a v sestavě proběhly další změny. Zbytek třetiny byl vyhrocený a trestné lavice nevychladly. Ve 35. minutě v přesilové hře vyslal dělovku od modré pod horní tyč Jan Nastoupil a snížil na 2:6. Po Švubově střele dorážel Dvořák. Naopak v posledních vteřinách druhé části chytil Řoutil tutovku osamoceného útočníka hostů. V poslední třetině si Jaroměř hlídala vysoký náskok a nepustila až na pár výjimek (Kačerovský) Orly do vážnějších akcí.
Těžko hodnotit. 57 minut vyrovnaného utkání s naší mírnou střeleckou převahou v prvních dvou třetinách rozhodl nepochopitelný tříminutový výpadek. Šance hostů ale byly nebezpečnější, kdy hráči prokázali velikou šikovnost. Brankáři Nimmerrichterovi obrana moc nepomohla, protože opět řešil asi pět sólových nájezdů. Pavel Řoutil byl pak stoprocentní a za 53 minut v play-off zatím neinkasoval.
Jaroměř vede na zápasy 2:0 a k prodloužení série bude třeba zlepšení a výhra v neděli v Jaroměři.

Orli stále stoupají

Mladý tým mužů odehrál nejlepší sezónu od roku 1972.

Junioři Orlů mezi nejlepšími

Naši junioři přes veliké zdravotní komplikace opět odehráli velmi dobrou sezónu.

Junioři porazili Vrchlabí 6:5 na nájezdy

V divokém posledním utkání sezóny dokázali Orli konečně proměnit dobré výkony v nadstavbě ve výhru.