Výhrou se Orli posunuli na čtvrtou příčku a v play-off je čeká HC Jaroměř.

HC Náchod:

Novotný — Řehák, Štěpán, Novák — Subbotin, Červíček, Vondřejc, Kubasa, Matouš, Maršík, Zeman.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Nastoupil, Macháček, Dvořák, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Markl - Kačerovský, Vogel, Šembera - Švub, Pirkl, Drlík - Marek, Janík, Mann. Trenér R. Kužílek.

Branky: 3. PPG Zeman (Vondřejc), 6. Subbotin (Štěpán), 24. PPG Vondřejc (Zeman, Štěpán) - 14. Nastoupil, 15. Drlík (Pirkl, Dvořák), 16. Kužílek (Nastoupil), 47. Mann (Nastoupil, Pejcha), 53. Pejcha (Markl)

Vyloučení 5:6, využití 2:0, oslabení 0:0.
Střely 29:60 (6:23, 16:18, 7:19)
Vývoj skóre 2:0, 2:3, 3:3. 3:5

Diváci: 45

Orli pokračovali ve výborných výkonech a Náchod od úvodního vhazování silně tlačili. Po 85 sekundách byl ovšem vyloučen Macháček a domácí jeho sekání potrestali gólem. Naši hráči odehráli vpodstatě celou úvodní třetinu před brankou Náchoda a domácí vyráželi jen do rychlých protiútoků. V 6. minutě při přečíslení 3 na 2 si hosté špatně rozebrali hráče a domácí vedli 2:0. Přes nepříznivý stav nebyl důvod k panice. Náš tlak ještě narůstal a chvílemi byl drtivý. Ve velkých šancích byli Řehák, Vogel a Kačerovský. Ale až Jan Nastoupil našel ve 14. minutě recept na brankáře Novotného, kterého prostřelil od modré. Po minutě našel Pirkl z rohu před brankou nepokrytého Matěje Drlíka a ten vyrovnal. Po další minutě byl obrat dokonán. Nastoupil přihrál křižnou přihrávkou na kruh Filipu Kužílkovi a ten z první poslal Lanškroun do vedení 3:2. Náchod jsme v této třetině přestříleli 23:6.
Do druhé části jsme nastoupili pod dojmem, že je rozhodnuto, ale chyba lávky. Už po 20 sekundách zneškodnil Nimmerrichter sólový nájezd domácích. Pak musel na trestnou Švub a i jeho faul Náchod potrestal ve 24. minutě brankou na 3:3 a domácí ožili. Naštěstí se Orli vzpamatovali. Drlík neproměnil sólový nájezd ale naše hra se opět zlepšovala. Po čtyřech oslabeních jsme hráli tři přesilovky. Pouhá desítka domácích hráčů v poli ovšem statečně vzdorovala. V úvodu třetí třetiny se hrálo 4 na 4 a Náchod nastřelil tyč. Po návratu obou vyloučených vznikl závar před brankou domácích a Štěpán Mann protlačil puk do branky - 4:3. V 53. minutě poslal Markl do sólového nájezdu Jakuba Pejchu a ten s přehledem proměnil na 5:3. V závěru jsme mohli ještě navýšit skóre.
Výhrou se Lanškroun posunul na čtvrtou příčku před Hlinsko. Zápas vyšel nejlépe tříbodovému obránci Nastoupilovi. Káťa pohotově zachytila na fotografie první tři góly Orlů. Po utkání jsme netrpělivě čekali, koho nám přisoudí ostatní zápasy pro play-off. Nakonec je to HC Jaroměř.
Závěr základní části nám vyšel na výbornou. Vyhráli jsme 10 zápasů z 11 a těšíme se na play-off. Pojedeme dobýt pevnost Josefov!