Opočno vydrželo v Lanškrouně se silami do poloviny utkání.

Řoutil - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Nastoupil, Dvořák, Bureš, Marek, Zedníček - Pejcha, Janík, Markl - Šembera, Vogel, Kačerovský - Švub, Pirkl, Drlík - Mann, Gildain, Tomeš. Trenér R. Kužílek

HC Baroni Opočno:

Lequin - Franc, Podzimek, Burdych, Hvězda, Veselý, Kulhánek, Kubíček, Pánek, Janda, Koudelka, Křeček, Kopecký, Čapek

Branky: 3. Tomeš (Gildain), 29. Vogel (Šembera), 31. Gildain (Tomeš, Švub), 37. Vogel (Macháček), 46. Vogel (Kačerovský, Šembera), 51. PPG Kužílek (Pražák, Markl), 52. PPG Dvořák (Švub), 55. Kačerovský (Nastoupil) - 8. Koudelka (Pánek, Burdych)

Vyloučení 2:6, využití 2:0, oslabení 0:0. Střely 59:10 (25:4, 18:4, 16:2)

Diváci: 90

Trenér Kužílek dal v tomto utkání vzhledem k blížícímu play-off příležitost pěti juniorům a v brance dostal přednost Řoutil. Orli tak hráli na čtyři kompletní pětky.
Od prvního vhazování vytvořili veliký tlak. Už ve 30. sekundě mohl skórovat Markl. Náš vedoucí gól padl v čase 2:09 a zařídili ho junioři, když Gildain nahrával a teprve sedmnáctiletý Tobias Tomeš střelou z úhlu pod horní tyč vsítil svůj první gól mezi muži. Tlak Orlů byl obrovský. Hosté se snažili čelit organizovanou obranou a vyrážet do rychlých protiútoků. V 8. minutě to dovedl k dokonalosti hostující Koudelka, který prokličkoval mezi trojící Orlů a překonal brankáře Řoutila - 1:1. Lanškrounští přestříleli Opočno v první třetině neuvěřitelným poměrem 25:4, ale další gól nepřidali. Obrovské šance měli Vogel zblízka, Janík a dvojice Kačerovský - Švub.
Orli pokračovali ve vysokém tempu a hosté nevěděli kam dříve skočit. Jejich šance dlouho držel brankář Lequin. Další velké šance ve druhé třetině měli Pirkl či Pejcha, který dorážel Macháčkovu střelu. Opočno odolávalo až do poloviny utkání. Ve 29. minutě konečně Radek Vogel střelou do horního rohu zajistil vedení a minutu po něm sehrála výborně situaci dva na jedna dvojice Tomeš a zakončující Daniel Gildain - 3:1. Potom neproměnil sólový nájezd Dvořák. Ve 37. minutě střílel od modré Macháček a Radek Vogel před brankářem šikovně tečoval na 4:1. Ve 38. minutě hostující Kopecký poslal úderem na hlavu na mantinel našeho juniora Bureše, pro kterého utkání skončilo.
Ve třetí třetině již hostům došly síly a naši hráči pokračovali v exhibici. Ve 46. minutě padl nejhezčí gól utkání. Po dlouhém obléhání branky Opočna přišel nádherný ťukec po ose Šembera - Kačerovský a Radek Vogel zaznamenal do prázdné branky první hattrick Orlů v sezóně. Nestíhající hosté si pomáhali fauly. V přesilovek jsme přidali další dva góly po střelách od modré. Nejprve se trefil Filip Kužílek a minutu po něm Tomáš Dvořák. Definitivní tečku za vysokým vítězstvím udělal v 55. minutě Dominik Kačerovský, když nájezd z pravého křídla zakončil střelou do pravého horního rohu.
Na výborném výkonu našeho týmu se podílely všechny řady. Výborně zahrála dvojice Gildain - Tomeš, ale nejlepší byla druhá řada v čele třígólovým Radkem Vogelem, který byl partnerem utkání Kyocera - AVX vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Orli výhrou postoupili na 4. místo tabulky před Třebechovice. Poslední dvě utkání základní části odehrají venku. Ve středu v Poličce a v neděli v Náchodě.