Po dalším skvělém obratu porazili oslabení Orli Třebechovice 4:3 v prodloužení.

Nimmerrichter - Dvořák, Mann, Macháček, Nastoupil, Bureš, Zedníček, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Markl - Kačerovský, Vogel, Gildain - Švub, Drlík, Marek. Trenér R. Kužílek.

SK Třebechovice p. O.:

Petrů - Kostka, Píč, Plíhal, Souček, Dittrich, Hanousek - Beránek, J. Drašnar, Wolf, Zahradník, Menyhárt, Jušta, Sajdl, Netušil, T. Drašnar. Trenér Kudrna.

Branky: 14. Pejcha (Nastoupil, Dvořák), 25. Gildain (Kačerovský), 60. Vogel (Macháček, Nastoupil), 65. Drlík (Vogel) - 21. T. Drašnar, 25. Zahradník (Netušil, Dittrich), 41. Wolf (T. Drašnar).

Vyloučení 1:5, využití 0:0, oslabení 0:0.
Střely na branku 39:42 (12:16, 12:11, 13:14, 1:1).

Diváci: 60

Do posledního utkání kalendářního roku museli Orli nastoupit bez pěti opor. Železný muž, obránce Filip Kužílek musel vynechat utkání po 3 letech a 4 měsících. Odehrál tak bez přerušení 78 mistrovských utkání. Dále chyběl jeho kolega v obraně Tomáš Pražák a útočníci Michal Janík, Michal Šembera a Oliver Pirkl. Několik dalších hráčů nastoupilo přes nedobrý zdravotní stav. Nahradili je junioři. Tři v obraně a jeden v útoku.
Úvod utkání odpovídal našemu zdravotnímu stavu. Třebechovice měli lepší pohyb a převahu. Několikrát tak nechali vyniknout brankáře Nimmerrichtera. Naše hra se začala zlepšovat asi po 10 minutách. Burešovu střelu od modré dorážel Švub a celá hala včetně střelce už zvedala ruce nad hlavu, ale marně. Radovali jsme se ve 14. minutě. Dvořák vybojoval puk a Nastoupil našel u tyče nepokrytého Jakuba Pejchu, který s přehledem poslal Orly do vedení. V závěru třetiny jsme měli výhodu přesilové hry.
Ta pokračovala i po přestávce, ale nic nám nepřinesla. Naopak krátce po jejím skončení hosté vyrovnali po nedůrazném obsazování hráčů. Ve 25. minutě náš tým zkopíroval gól z první třetiny. Kačerovský našel u tyče neobsazeného Daniela Gildaina, který druhým gólem v sezóně zase poslal Orly do vedení. Bohužel soupeř po necelé minutě znovu vyrovnal. Další šance jsme měli v přesilových hrách, ale do šaten se šlo za stavu 2:2.
Úvod třetí třetiny byl z naší strany katastrofální, protože jsme inkasovali už po 17 sekundách. Ve zbylém průběhu jsme byli lepší a hosté se snažili udržet těsné vedení. Velmi dobrý průnik za obranu předvedl Pejcha, ale zakončil nad. Pak ho napodobil průnikem Vogel. Ve 47. minutě chytil Nimmerrichter sólový nájezd soupeřů. Nastoupilovu střelu mohl dorazit Kačerovský a Markl stál sám před brankářem. V 57. minutě nastřelil Markl boční konstrukci branky. V čase 58:58 si vzal trenér Kužílek oddechový čas. V čase 59:12, když Nimmerrichter opouštěl branku, viděl Macháček mezi kruhy Radka Vogela a ten parádní střelou do šibenice vyrovnal - 3:3. Hala propukla v nadšení.
V prodloužení měli oba týmy několik šancí. Dvořák unikl za obranu hostů a byl faulován. V přesilovce měl obrovskou šanci Pejcha. Gól jsme nedali a naopak v 64. minutě chytil Nimmerrichter tutovku soupeře. Když už se oba týmy chystali na nájezdy, viděl Radek Vogel volného Matěje Drlíka, který v čase 64:36 rozhodl o páté výhře Orlů v řadě!
Tato výhra je o to cennější, že jsme hráli v oslabené sestavě. Přesto jsme předvedli díky velké bojovnosti všech hráčů další skvělý obrat a jedenáctou výhru v sezóně.
Muži teď absolvují zimní soustředění v Harrachově a další zápas odehrají ve středu 4. ledna v Hlinsku.

34 Bureš Tomáš O 0 0 0 0 1 -1 0   0 0 0 0 0