I průměrný výkon stačil na výhru Orlů.

HC Baroni Opočno:

Šinkora - Pánek, Podzimek, Veselý, Franc, Kulhánek, Kubíček - Dudadík, Mlateček, Škrabal, Koudelka, Dunda, Steklík, Mervart, Srpek, Čapek

NImmerrichter, 59. Řoutil - F. Kužílek, T. Pražák, Macháček, Nastoupil, Marek, Dvořák, Šlezingr - Pejcha, Řehák, Markl - Šembera, Vogel, Drlík - Švub, Pirkl, Kačerovský. Trenér R. Kužílek

Branky: 23. PPG Šlezingr (Dvořák), 26. Švub (Kačerovský), 48. Kužílek (Švub), 60. ENG Šembera (Vogel) - 54. Steklík (Podzimek)

Vyloučení 4:7, využití 0:1, oslabení 0:0
Střely 25:50 (7:20, 7:12, 11:18)

Diváci: 60

Orli přijeli do Opočna jako favorité a podpořit je přijela možná polovina z šedesáti diváků. Naši hráči měli od úvodního vhazování obrovskou převahu, ale nedokázali z ní gólově nic vytěžit, přestože jsme v této části soupeře přestříleli 7:20. Pouhé 4 sekundy před přestávkou atakoval domácí Kubíček Pirkla úderem na hlavu. Pro Kubíčka utkání skončilo (5 + do konce) a bohužel také pro našeho hráče, který byl odnesen na nosítkách do rychlé záchranky. Podle posledních zpráv z nemocnice se nepotvrdilo nejhorší očekávání a Oliver utrpěl zhmoždění krční páteře a otřes mozku. V pětiminutové přesilovce konečně Orli otevřeli skóre. Svůj první gól za muže vstřelil ránou od modré Dominik Šlezingr. Krátce po skončení pětiminutové výhody pronikl obranou soupeře Kačerovský, jehož střelu brankář s obtížemi vyrazil a Vojta Švub dorážel na 2:0. Místo abychom pokračovali ve své hře a navyšovali skóre, začali jsme chodit na trestnou lavici. Nutno říct, že Baroni si ochotně lehali na led a každá druhá srážka hráčů končila vyloučením Orlů. V polovině utkání tak dostal Macháček 2+2 za dva různé fauly a 28 sekund po něm si k němu přisedl Šembera. Jak dvouminutovou přesilovku 5 na 3 tak následnou klasickou jsme ubránili. Ve 38. minutě se navíc ocitl ve veliké šanci Vogel. Ve 48. minutě zavezl puk do útočného pásma Kačerovský a vystřelil. Puk se odrazil ke Švubovi, který poslal dál mezi kruhy Filipu Kužílkovi a ten vymetl růžek branky Opočna - 3:0. Od 50. minuty domácí vsadili vše na útok a chvílemi nás dostávali pod tlak, ze kterého také snížili. Vzápětí musel na trestnou Drlík a v přesilovce trefil hráč Opočna Nimmerrichtera na krk. Ten ránu rozdýchal, ale ne jeho maska, takže do braky musel na jedno střídání Řoutil. V úplném závěru hráli hosté v šesti, jenže přesilovka skončila po 25 sekundách vyloučením Pejchy. Opočno přesto odvolalo brankáře. Ve hře 4 proti 5 ujel Vogel a nabídl poslední gól Michalu Šemberovi.
Náš velký tlak trval jednu třetinu, pak už to byla díky častým vyloučením spíše bojová hra. Dobrou zprávou je, že i průměrný výkon stačil k zasloužené výhře. Touto výhrou se Orli posunuli na pátou příčku tabulky.
V příštím utkání ve středu 7. 12. od 19:00 hostíme doma Poličku.