6:3 (1:2, 4:1, 1:0)

A-tým prohrál v Hlinsku 3:6

V nepovedené prostřední třetině ztratili Orli utkání v Hlinsku.

HC Hlinsko Horses:

Sodomka, 7. Vlk - Fink, Machač, Hudec, Nepokoj, Beneš, Picka - Grygar, Cejpek, Hron, Jílek, Krásek, Králíček, Brožek, Bouška, Kišš, Chvojka, Štěpánek. Trenér Rohlík

Řoutil - Marek, T. Pražák, Křivohlávek, Macháček, Šlezingr, Nastoupil - F. Kužílek, Řehák, Markl - Šembera, Janík, Tomeš - Krč, Kačerovský, Gildain - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek

Branky: 14. TS Kišš, 26. PPG Brožek (Machač), 29. Hron (Štěpánek, Machač), 34. Machač (Kišš, Chvojka), 35. PPG Kišš (Chvojka, Nepokoj), 47. PPG Nepokoj (Kišš, Machač) - 5. Markl (Kužílek, Janík), 7. Kužílek (Markl, Řehák), 31. Kužílek (Markl)

Vyloučení 4:6, využití 3:0, oslabení 0:0
Střely 31:24 (11:12, 15:5, 5:7)
Vývoj skóre: 0:2, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3

Diváci: 102

Pro utkání v Hlinsku připravil trenér Kužílek několik změn. Poprvé od začátku nastoupil v brance Pavel Řoutil, premiéru mezi muži si odbyl náš junior Tobias Tomeš, který hostuje v Šumperku. V útoku nastoupil výjimečně obránce Filip Kužílek.
Pozměněná sestava začala velmi dobře a dostávali jsme domácí tým pod tlak. V 5. minutě dorazil Tomáš Markl Kužílkovu střelu a poslal Orly do vedení. V 7. minutě si role vyměnili. Markl vyslal dopředu Filipa Kužílka, který obešel obránce, vystřelil a sám ještě střelu dorazil na 0:2. Hlinsko reagovalo výměnou brankáře, ale náš tlak pokračoval. V 10. minutě zahrozila dvojice Janík -  Šembera a chvíli po nich byl ve výborné pozici Gildain. Trenér domácích si vzal timeout. Ve 13. minutě vytvořila velký tlak opět s chutí hrající první pětka a akci zakončoval střelou Markl. Ve 14. minutě ujížděl útočník Hlinska a naše obranu mu přesekla hokejku. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ze kterého soupeř snížil. Domácí po gólu ožili a nechali vyniknout Pavla Řoutila v naší brance. V závěru třetiny se zranil obránce Macháček.
Po přestávce putoval na trestnou Marek a v závěru jeho trestu ještě fauloval Krč. V signalizované výhodě hosté se šesti hráči vyrovnali. Hlinsko bylo na koni a naši nedokázali důrazně čistit prostor před Řoutilem. Ve 29. minutě tlačící domácí vstřelili gól na 3:2 a trenér Kužílek si vzal také timeout. V polovině utkání se opět prosadilo brankou duo Markl a důrazně zakončující Filip Kužílek (gól je na fotografii). Oba hráči tak zaznamenali třetí bod v utkání. Z vyrovnání jsme se neradovali dlouho. Ve 34. minutě šlo Hlinsko znovu do vedení při hře 4 na 4 a po minutě přidalo další gól v přesilovce - 5:3. Tato třetina se nám nepovedla a hlavním důvodem bylo 5 vyloučených hráčů na naší straně. Domácí dokázali v přesilovkách trestat.
Ve třetí třetině měli Orli mírnou převahu, ale gólově se již neprosadili. Naopak domácí potrestali další vyloučení Krče gólem na 6:3.
Odehráli jsme velmi dobrou první a třetí třetinu, kde jsme měli převahu a soupeře i přestříleli, ale výpadek ve druhé části kterou jsme prohráli 4:1 se už opravit nepodařilo. Při tom v rovnovážném stavu hráčů Orli vyhráli 2:3.
Se stejným soupeřem se potkáme v pátek od 19:00 doma. Porážka potvrdila definitivně naše 7. místo v pardubické skupině ligy po první části.

Orli stále stoupají

Mladý tým mužů odehrál nejlepší sezónu od roku 1972.

Junioři Orlů mezi nejlepšími

Naši junioři přes veliké zdravotní komplikace opět odehráli velmi dobrou sezónu.

Junioři porazili Vrchlabí 6:5 na nájezdy

V divokém posledním utkání sezóny dokázali Orli konečně proměnit dobré výkony v nadstavbě ve výhru.