Choceň vyhrála v Lanškrouně díky třem využitým přesilovkám ve třetí třetině.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Zedníček, Macháček, Marek, Janík - Pejcha, Drlík, Gildain - Krč, Šembera, Kačerovský - Švub, Pirkl, Dvořák. Trenér R. Kužílek

HC Spartak Choceň:

Koutský - Pazdera, Rudy, Knytl, Kalous, Lipenský, Novák, Šeda, Novotný - Lichtág, M. Pilař, Pulpán, Prachař, Krejza, L. Pilař, Polák. Trenér Polák

Branky: 10. Gildain (Drlík, Pejcha), 26. Pirkl (Marek), 57. Drlík (Pejcha) - 22. Prachař (L. Pilař), 26. Lipenský (Lichtág, Pazdera), 31. Krejza (Pulpán), 49. PPG Pulpán (Krejza), 56. PPG Pilař, 60. PPG ENG Krejza (Šeda)

Vyloučení 7:7 navíc Marek 5+OK, Rudy 5+OK, využití 0:3, oslabení 0:0
Střely 30:37

Diváci: 145

Náš klub v tomto utkání z iniciativy útočníka Kačerovského uspořádal sbírku mezi diváky na podporu hokejisty Martina Petruse (24 let). Pardubický odchovanec trpí progresívní svalovou dystrofií (postupné odumírání nervových buněk ve svalech) a hrál za Choceň krajskou ligu. Akce byla úspěšná a jen mezi diváky se vybralo 6.189,- Kč. Další částku přidali naši hráči - 3.650,- Kč.
V samotném utkání začali Orli výborně. Ve 2. minutě se ocitl sám před brankářem hostů Dvořák a stejný hráč v dalším střídání nebezpečně střílel z kruhu. V 5. minutě proletěl Kužílek obranou Spartaku, ale puk za záda Koutského neprotlačil. Radovali jsme se v 10. minutě. Po skvělém průniku Drlíka dokončil jeho akci pohotovou dorážkou junior Daniel Gildain - 1:0 (první gól za muže!). Další šance měli Krč, Švub a v oslabení Pirkl. V závěru třetiny vytvořili lanškrounští veliký tlak při přesilové hře (Krč, Šembera, Švub). Bohužel jsme z velké převahy vytěžili jedinou branku.
Hned po přestávce jsme inkasovali. Po několika nešťastných odrazech soupeř vyrovnal. Ve 26. minutě ztratili útočníci puk ve středním pásmu a z přečíslení šli hosté do vedení. Naštěstí hned po 27 sekundách proměnil Oliver Pirkl sólový nájezd a vyrovnal. Ve 29. minutě jsme měli přesilovku, ale soupeř jel dvakrát sám na Nimmerrichtera. Hned po jejím skončení přetlačili útočníci Chocně naše obránce a zblízka poslali svůj tým do vedení 2:3. Hra ve druhé třetině byla celkem vyrovnaná. Orli měli čtyři přesilovky, které nevyužili a soupeř vyhrál třetinu 1:3.
Do poslední části nastoupili naši hráči se snahou nepříznivý stav otočit. Ve 42. minutě se ocitl v obrovské šanci Švub, ale netrefil branku. Ve 45. minutě projel Pejcha celým kluzištěm až před brankáře. Ve 49. minutě potrestali hosté krosček Marka v přesilovce - 2:4. V 52. minutě předvedl parádní průnik Krč, který svoji střelu ještě dorážel. V 56. minutě využil Spartak další přesilovku při vyloučení Švuba. Naděje nám vrátil Matěj Drlík, který skóroval v 57. minutě po perfektním průniku z pravého křídla - 3:5. Samotný závěr byl emotivní a plný ostrých zákroků. Hrubý faul obránce hostů Rudyho šel ztrestat Ondra Marek a oba hráči putovali po bitce do sprch. Orli měli v závěru velký tlak. Při hře 4 na 4 odvolal trenér Kužílek 59 sekund před koncem brankáře. Po návratu hráče Chocně z trestné lavice ale soupeř pečetil výsledek do prázdné branky.
Orli předvedli velmi bojovný a dobrý výkon. Bohužel jsme z tlaku v první třetině nepřidali další branky. V poslední části jsme měli pět vyloučených. Zápas rozhodla Choceň právě zde využitím tří přesilovek.
Partner utkání Pila Hoštejn ústy pana ing. Miloše Stránského vyhlásila nejlepším hráčem Orlů juniora Aloise Zedníčka.