Orli nestačili na Hlinsko ani doma

A-tým nenašel recept na koncentrovanou obranu Hlinska a prohrál 1:5.

Nimmerrichter - F. Kužílek, T. Pražák, Mann, Nastoupil, Šlezinger, Marek - Pejcha, Řehák, Markl - Šembera, Janík, Drlík - Švub, Pirkl, Dvořák - Krč, Kačerovský, Gildain. Trenér R. Kužílek

HC Hlinsko Horses:

Vlk - Machač, Fink, Nepokoj, Beneš, Hudec - Karásek, Brožek, Kišš, Grygar, Cejpek, Králíček, Hron, Chvojka, Štěpánek. Trenér Rohlík

Branky: 38. SHG Krč - 39. Nepokoj (Machač), 46 Machač (Kišš), 55. SHG Štěpánek (Karásek), 57. SHG Karásek, 59. Štěpánek (Machač)

Vyloučení 3:4, využití 0:0, oslabení 1:2
Střely: 25:33 (8:12, 8:8, 9:13)
Vývoj skóre: 1:0, 1:5

Diváci: 80

Hlinsko potřebovalo v Lanškrouně vyhrát, protože jen 3 body živily jeho naděje na postup do "horní" čtyřky pardubické ligy. Jeho výkon tomu odpovídal a hráli určitě lépe, než před dvěma dny doma. Hlinsko velmi dobře bránilo a naši útočníci se těžce prosazovali do gólových šancí.
Po úvodním oťukávání získávali Orli postupně převahu. Krč byl sám před brankou, Pirkl proháčkoval obranou hostů ale nezakončil, Šembera střílel nebezpečně z kruhu. Šanci měli i hosté zejména v přesilovce.
Po přestávce vyrobili veliký závar Pirkl a Dvořák. Oba stříleli z bezprostřední blízkosti brankáře. Nastoupilovo nahození od modré málem propadlo brankáři za čáru. Gildain poslal do sólového nájezdu Kačerovského. Naše mírná převaha trvala asi do poloviny utkání. Pak začali hrozit stále častěji hosté. Na první gól se čekalo 38 minut. Orli hráli v oslabení za špatné střídání. Tomáš Krč důsledně napadal a sebral gólmanovi puk a zakončil do prázdné branky - 1:0. V závěru téhož oslabení naši těžce odolávali velkému tlaku a tři sekundy po jeho skončení Hlinsko vyrovnalo.
O výsledku rozhodla třetí třetina. Ve 43. minutě pronikl Kužílek z obraného pásma po křídle až před gólmana hostů. Pak nás přehrál soupeř v našem obraném pásmu a střelou z prostoru mezi kruhy šel do vedení. Vyrovnat mohl Pirkl, kterému poslal Švub střílenou přihrávku na teč a v přesilovce nebezpečnými střelami Kužílek a Markl. V 53. minutě se naskytla šance v podobě přesilovky. V ní ale obránce Šlezingr upadl na modré a hosté v přečíslení 2 na 1  zvýšili na 1:3. Orli bojovali a vrhli všechny síly do útoku. Vybojovali další přesilovku. V té jsme bohužel znovu inkasovali a minutu před koncem hosté potvrdili výhru 1:5.
Podle průběhu utkání je pro nás prohra 1:5 příliš krutá. Po celý zápas jsme se ale velmi těžce prosazovali přes dobře bránícího soupeře, který nekompromisně trestal góly naše chyby.
Poslední zápas první části ligy odehrajeme doma v neděli od 17:00 proti Chrudimi.