pátek 29.10.2021, 17:30

HC Kohouti Česká TřebováTJ ORLI Lanškroun

9:2 (3:1, 1:1, 5:0)

Faltus - F. Kužílek, Pražák, Vyskočil, Moučka, Mann, Bureš - Pejcha, Řehák, Nastoupil - Švub, Vogel, Markl - Macháček, Janík, Drlík - Čada, Doležal, Václavský. Trenér R. Kužílek.

Branky a nahrávky: 6. Fúzik (Semorád), 7. Adolf (Král, Korhoň), 12. Augustin (Pavlovský, Sedlák), 23. Semorád, 45. Prachař (Augustin, Hradil), 48. Korhoň (Polodna), 51. Rozlílek (Schejbal), 53. Prachař (Sedlák, Augustin), 56. Veverka (Fúzik) - 5. SHG Pejcha (Kužílek), 24. Janík (Drlík). Vyloučení 3:4, využití 0:0, oslabení 0:1, střely na branku 48:24, 322 diváků.

Pozitivní zpráva - trenér Radomír Kužílek mohl po dlouhé době zase postavil čtyři útoky (chyběli pouze obránce Rozbroj a útočník Marek). Na kvalitě hry se to hned projevilo.
V první desetiminutovce hráli Orli příliš bázlivě a nechávali domácím spoustu prostoru. Přesto šli naši hráči do vedení, když při vyloučení Doležala dokázala ujet dvojice Pejcha - Kužílek. Filip šikovně tečoval Jakubovu střelu, ale v oficiálním zápisu to je napsáno opačně. Neradovali jsme se dlouho. Po minutě využil svá kila kapitán Kohoutů Fúzik k důrazu před Faltusem a vyrovnal. Po další minutě nepovedená střela domácích od modré po několika tečích skončila v naší brance. Ve 12. minutě rozebrala obranu Orlů dvojice Pavlovský - Augustin, která zakončovala do prázdné branky. Až za stavu 3:1 se naši hráči přestali bát slavných jmen soupeře a hru vyrovnali. Hrál se rychlý hokej se šancemi na obou stranách, ve které dominovali oba brankáři. Hned v 6. sekundě druhé třetiny putoval na trestnou lavici Pražák. Oslabení naši hráči ubránili, ale po jeho skončení zbytečně inkasovali po obrovských zmatcích před Faltusem. Naštěstí se Kohouti z třígólového vedení radovali jen několik sekund. Matěj Drlík nalezl před brankou Michala Janíka a ten si poradil s brankářem domácích - 4:2. Orli v těchto fázích hráli výborně. Bez problémů přečkali i čtyřminutové oslabení, navíc Tomáš Markl po opuštění trestné lavice dobrou střelou prověřil brankáře Mahdala. Vyrovnaná hra trvala až do 45. minuty. Pak hosté využili zkušeností a důrazu, když za sedm minut nastříleli čtyři branky a bylo vymalováno - 8:2. Přitom hra byla stále vyrovnaná. V samostatném nájezdu se ocitl Jan Nastoupil, pak Tomáš Markl, sám před brankou byl i Michal Janík. Neproměnili a naopak Kohouti v 56. minutě devátou brankou dali výsledku definitivní podobu. Vzhledem k vyrovnané hře je konečný výsledek pro Orly velmi krutý. Domácí byli důraznější před oběma brankami a přesnější v zakončení. Velmi dobrý výkon předvedl brankář Jan Faltus a obranná dvojice Filip Kužílek - Tomáš Pražák. Útok Jakub Pejcha - Jan Řehák - Jan Nastoupil své miniutkání vyhrála 1:0 a útok Vojtěch Švub - Radek Vogel - Tomáš Markl ho prohrál jen 0:1.